Kullanım Koşulları

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde [email protected] adresinden ürün satan firmadır.

SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı: DOĞRUSAL RULMAN VE HIRDAVAT SAN TİC LTD STİ.
Adresi: ESENŞEHİR MAHALLESİ PIRLANTA SOKAK NO:34/A ÜMRANİYE / İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefon: 216 466 91 97
Faks: 216 466 91 97

1.2. ÜYE ALICI Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde satis.duyarrulman.com adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel (tacir)kişidir.

ÜYE ALICI BİLGİLERİ

Adı/Soyadı/Ünvanı: .............................................
Fatura Adresi: .................................................
Telefon: .......................................................
Vergi Numarası: ................................................
E-Posta: .......................................................

MADDE 2- SÖZLEŞME KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, Duyar Rulman Hırdavat ve Yedek Parça İml.San. ve Tic. Ltd. Şti’ne ait satis.duyarrulman.com internet sitesi üzerinden satışı yapılan ürünlerin satış şartlarını, teslimatı ve ödeme esaslarının ile ilgili olarak satıcı ile üye alıcı (veya sanal pos ile ödemelerde üye alıcı yerine ödemeyi yapan)arasındaki hak ve yükümlülüklerini belirlemek.

İş bu sözleşme yukarıda açıklanmış olan konu kapsamındaki ticaretin tabi olacağı hükümlerin belirlenmesi amacıyla düzenlenmiştir.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN YADA ÜRÜNLER

Stok Kodu Stok Adı Miktar Fiyatı Toplam Fiyatı
SK20 BTB SK20 BTB MİL BAĞLANTI 20 ... ...

MADDE4- ÖDEME ESASLARI

4-1. Üye Alıcı "Kredi Kartı" (Visa - Master Card) veya "Banka Havalesi" ile ödeme yapabilir. Fiyatlarımız günlük olarak değişmektedir. Bu nedenle de ödeme; Üye alıcı tarafından, siparişini verdiği gün, saat 17.30 a kadar yapılmalıdır.

4-2. Siparişin verildiği gün saat 17.30’a kadar ödemesi yapılmayan siparişler satıcı tarafından iptal edilebilir. Yada böyle bir durumda Satıcı aynı gün yada bir gün sonra ürünleri gönderip göndermeme konusunda serbesttir. Eğerki satıcı ödemenin 17.30 dan sonra yapılması nedeniyle ürünü göndermeme ( mesai saatinin bitmesi,ürünün tükenmiş olması fiyat değişikliği vb nedenler)kararı alırsa. Yapılan Ödemenin şekline göre (havale-eft-pos-sanal pos-taksitli vb), Madde6-5’de açıklandığı şekilde iade edilecektir.

4-3. Ödemenin kredi kartı vb. ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması hâlinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ile 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

4-4. Ödemeler üye alıcı tarafından yapılmalıdır. Ancak herhangi bir nedenle 3. Şahıslar tarafından üye alıcı yerine (satıcıya oluşan borcuna karşılık) yapılan ödemeler sırasında üye alıcı unvanı ve vergi numarası belirtilerek üye alıcı adına ödeme yaptığının çok açık bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Aksi halde satıcı siparişi iptal edip parayı ödemeyi yapan kişiye iade edebilir.

4-5. Ancak satis.duyarrulman.com sitesinden Sanal pos ile ödemelerde 4-4 maddesindeki ilgili açıklamanın yapılıp yapılmadığının kontrolü pek mümkün olmadığından. Sözleşmenin kabülünden sonra çıkacak ödeme ekranında ödemeyi yapan kişi (kart hamili), üye alıcıdan farklı dahi olsa üye alıcının sorumluluklarını üstlenmiş sayılır. Bundan dolayı da ödemenin iadesini isteme hakkı yoktur. Ödemenin 3. Şahıslar tarafından yapılmasından kaynaklı her türlü sorunu üye alıcı ve ödemeyi yapan kişi kabul etmiş sayılır. Bu nedenle oluşabilecek sorunlardan satıcı sorumlu tutulamaz.Unutulmamalıdır ki satis.duyarrulman.com sitesinden sanal pos ile yapılan ödemelerde 3D güvenlik sistemi uygulanmaktadır.

MADDE 5- TESLİMAT ŞEKLİ VE ADRESİ

5-1. Ürünlerin bedeli; Ödemenin Üye Alıcı tarafından 17.00 ye kadar yapılması durumunda aynı gün içersinde. 17.30 a kadar yapılması durumunda ise yine aynı gün yada 1 gün sonra (17.30’dan sonra yapılan ödemelerde madde 4—1’e göre işlem yapılır) Madde 1.2 de belirtilen fatura adresine (merkez dışında şubesi bulunan firmalarda üye alıcının isteği doğrultusunda şube adresine) Üye Alıcının istemiş olduğu nakliye firması ile gönderilecektir.

5-2. Satıcının teslimatla ilgili sorumluluğu Üye alıcının ürün adı altında belirtilen nakliye firmasına ürünü teslim etmesiyle biter. Bu nedenle nakliye sırasında oluşabilecek zararlardan satıcı firma sorumlu tutulamaz.

5-3. Üye Alıcı tarafından Ürünün fatura adresinden farklı bir yere sevkiyatının istenmesi durumunda durum firma yetkilisi tarafından ıslak imzalı olarak satıcıya ulaştırılması zorunludur. Aksi taktirde ürün kesinlikle fatura adresinden başka bir yere sevkedilmez.

5-4. Firmamız adına 23.09.2016 tarihinde 614176489123 referans numarası ile almış olduğumuz malların, firmamız adına “ davutpaşa 8360387060 vergi numaralı cengiz Arslan teknık rulman san tıc ltd sti firmasına teslim edilmesini kabul ederiz.

614176489123 referans numarası ile almış olduğumuz malların “davutpaşa 8360387060 vergi numaralı cengiz Arslan teknık rulman san tıc ltd stii” firmasına teslim edilmesi ile DOĞRUSAL RULMAN VE HIRDAVAT SAN TİC LTD STİ.’nin malların firmamıza teslim sorumluluğunu yerine getirmiş olduğunu kabul eder. Nakliye esnasında oluşabilecek kayıp ya da hasarlardan DOĞRUSAL RULMAN VE HIRDAVAT SAN TİC LTD STİ. firmasını sorumlu tutmayacağımızı kabul ve beyan ederiz.

5-5. 614176489123 Referans numaralı siparişimizdeki malları kendi irsaliyemiz ile müşterimize sevk etmenizi rica ederiz. Taşıma irsaliyesinde göndericisi siz olmayacağınız için yaptığımız ödememize hiçbir şekilde itiraz etmeyeceğimizi bu ödemelere karşı tarafınızdan kargo, ambar vb. taşıma makbuzu talep etmeyeceğimizi ve bu işlemlerden dolayı oluşabilecek her türlü sorumluluğun firmamıza ait olduğunu kabul ederiz.

MADDE 6- GENEL HÜKÜMLER

6-1. Üye Alıcı ve Ödemeyi yapan, sözleşmenin 3. maddesinde yer alan sözleşme konusu ürün yada ürünlerin satış fiyatı, özellik ve temel niteliklerini ödeme ve teslimat şekline ait ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve bu sözleşmeyi onaylayarak elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6-2. Üye Alıcı ve Ödemeyi yapan; Ödeme sırasında mutlak suretle sipariş numarası belirtmelidir. Belirtilmemesi durumunda doğacak zararlardan ödemeyi yapan sorumludur.

6-3. KDV dahil 100,00 Türk lirasının altındaki alımlarda taksit uygulanmaz.

6-4. Satıcı ürün yada ürünleri, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde ürün adı altında belirtilen nakliye firmasına teslim edecektir. Ürün fiyatları KDV hariç, TL olarak ifade edilmiş, KDV ayrıca belirtilmiştir.

6-5. Üye Alıcı Satın aldığı ürünlerin tümünü yada bir kısmını orijinal ambalajlarını açmadan satıcı tarafından ürünlerin nakliye firmasına teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde iade faturası keserek ve kargo bedelini ödeyerek, gerekçe göstermeksizin iade edebilir. Ancak iade sırasında oluşabilecek her türlü zarardan üye alıcı veya ödemeyi yapan sorumludur. Ürünün hatalı çıkmasından dolayı yine aynı süre içersinde iade faturası kesilerek satıcıya iade edilebilir. Bu durumlarda ödemenin iadesi alıcının yaptığı ödeme şeklinde göre olacaktır. Havale ile ödemede malın iadesine müteakip 3 gün içersinde. Tek çekim ödemeler yada taksitli ödemlerde ise satıcı; bankaya 3 gün içersinde ödemenin şekline göre iade talimatını verecektir. Ancak ilgili bankanın ödeme tutarını alıcının hesabına geç göndermesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

6-6. Alıcı firmalar ancak satıcının onayından sonra şifre verilerek üye alıcı statüsü kazanırlar .Verilen şifrelerin güvenliği üye alıcının sorumluluğundadır. Bu şifre girilerek yapılan tüm işlemlerden üye alıcı sorumludur. Üye alıcı sözleşme süresince ve sözleşmenin her ne sebeple olursa olsun sona ermesini takip eden 1 (bir) yıl süre içerisinde satis.duyarrulman.com sistemi ile ilgili hiçbir bilgiyi, şifre ve kodlarını üçüncü kişi ve kuruluşlara vermeyeceğini taahhüt eder. Elektronik ortamda üye alıcı kendisine verilen şifre ile yapacağı işlemlerde onay butonuna basmakla verdiği sipariş ve bilgilerin doğru gerçek ve serbest iradesini yansıttığını onay ve beyan etmiş olur.

6-7. Satıcı firma hiçbir sebep göstermeksizin ve bu sözleşme süresince herhangi bir anda üye alıcının üyeliğini kısmen ya da tamamen durdurmak, askıya almak ve reddetmek haklarına sahiptir.

6-8. kart hamili(ödemeyi yapan) ile üye alıcı arasındaki, ticari yada gayri ticari ne tür bir bağ olursa olsun bunu satıcının bilme şansı yoktur. Bu nedenle kart hamili ile üye alıcı arasındaki sorunlar ve bu sorunların neticelerinden satıcı firma sorumlu tutulamaz.

6-9. Üye alıcı ile üye alıcının yerine(sanal pos ile ödemelerde) ödemeyi yapanın (kart hamilinin) sorumluluğu aşağıdaki kutucuğun işaretlenmesiyle başlar.

6-10. İş bu sözleşmeden doğabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Izmir Mahkeme ve İcra daireleri yetkilidir.Bu sözleşmede belirtilen adresler tarafların kanuni ikametgahları olup, yeni adres bildirilmediği müddetçe bu adreslere yapılacak her türlü tebligat, kendilerine yapılmış sayılır.

Üye alıcı veya üye alıcı adına ödemeyi yapacak kişi (kart hamili) olarak 6 ana maddeden oluşan satış sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum. Ödeme yapıldıktan sonra ürün adının altında belirtilen nakliye firması ile 3.Maddede açık dökümü yapılan ürünlerin madde 1.2 de belirtilen Fatura adresine gönderilmesini istiyorum.

Scroll To Top

Sipariş Ver