SERVO MOTORLAR_______ _DRC

Servo Motor hakkında bazı temel bilgiler:

   Mekanik bileşenlerin hareketini kontrol eden bir Servo sistemindeki bir motor. Bir otomatik kontrol sisteminde, alınan elektrik sinyallerini bir elektrik motorunun şaftındaki açısal yer değiştirmeye veya açısal hız çıkışlarına dönüştürmek için bir aktüatör olarak kullanılır.

   Servo motor DC ve AC servo motora bölünmüştür, ana özellik, sinyal voltajı sıfır olduğunda, dönme olgusu olmadığında, Tork artışı ve tekdüze düşüşle hız, Servo Motor, kontrol hızı yapabilir, konum doğruluğu çoktur. iyi.

DC servo motor, fırçalı ve fırçasız motora ayrılmıştır. Fırça Motoru, düşük maliyetli, basit yapısı, geniş başlangıç ​​Torku, geniş hız düzenleme aralığı, kolay kontrol ve bakım avantajlarına sahiptir. Fırçasız motor küçük boyutlu, hafif, yüksek çıktı, hızlı tepki, yüksek hız, küçük atalet, düzgün dönüş, tork kararlılığı. Kontrol karmaşıktır, akıllı olması kolaydır ve elektronik komütasyon esnektir ve kare dalga komutasyonu veya sinüs dalgası komütasyonu olabilir. Motor bakım gerektirmez, yüksek verim, düşük çalışma sıcaklığı, elektromanyetik radyasyon çok küçüktür, uzun ömürlüdür, çeşitli ortamlarda kullanılabilir.

   AC servo motor ayrıca fırçasız motordur, senkron ve Asenkron Motorlara bölünmüştür, akım hareket kontrolü genellikle senkron motor kullanılır, güç aralığı geniştir, büyük bir güç elde edebilir. BÜYÜK ATALET, düşük maksimum dönüş hızı ve gücün artması ve hızlı düşüşle birlikte. Bu nedenle uygulamanın düşük hızda sorunsuz çalışması için uygundur.

 

 

 

 

 

                                                                         ÜRÜNLERİMİZ

Scroll To Top

Sipariş Ver